Odczytywanie Cosmo innych graczy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Odczytywanie Cosmo innych graczy

Pisanie by Admin on Wto Paź 03, 2017 10:30 pm

Niejednokrotnie zdarzało się tak, że postacie występujące w mandze/anime Saint Seiya nie potrafiły stwierdzić, czy ich przeciwnik jest od nich silniejszy czy słabszy. Wtedy z pomocą przychodziła umiejętność wykrywania energii Cosmo innych osób.
Tutaj, na forum Saint Seiya: Another Universe, zastosowaliśmy podobne zagrania, sprawiając, że gracze nie będą wiedzieli o statystykach innych graczy (chyba, że ktoś bardzo będzie chciał się podzielić wiedzą o swoim Cosmo, ale prosilibyśmy by tego nie robić, głównie ze względu na otaczający to klimat i tajemniczość). Jedynymi sposobami, by dowiedzieć się o czyjejś potędze jest bezpośrednie starcie z tym kimś, lub posiadanie umiejętności wykrywania Cosmo. Wykrywanie Cosmo jedynie określa "silniejszy/słabszy", bez podawania wartości liczbowej.

Prawdziwe statystyki będą dostępne tylko dla grona administracji i dla samego gracza, który będzie miał je wszystkie w opcjach profilu. Na bieżąco należy je aktualizować, zapisywać w profilach i w postaci wiadomości prywatnej (czy też na gg lub inny komunikator) przekazywać administracji.

Zapytacie "po co to wszystko?". Dokładnie po to, by w jakiś sposób zwalczyć metagaming i by gracze nie byli uprzedzeni do innych, wybierając np. tylko tych słabszych od siebie do walki. Ukrywanie takich rzeczy jak Cosmo daje duże pole do popisu i większą niewiadomą odnośnie całokształtu walki.

Mistrzowie Gry, którzy nie zastosuje się do tej zasady, zostaną ukarani w postaci obniżenia swoich własnych statystyk (jeśli będzie się to powtarzać notorycznie, zostaną oni tymczasowo pozbawieni dostępu do wartości forumowych). MG i administracja ma być bezstronna i robić co tylko jest w ich mocy by umilać, pilnować i rozwijać rozgrywkę.

Nawet jeśli będziesz znać Cosmo swojego przeciwnika, nie zdradzaj go innym w pozafabularny sposób! Na tym polega cała zabawa, by gra była nieprzewidywalna!
avatar

Admin
Admin

Liczba postów : 43
Join date : 02/10/2017

Kosmos
Zbroja:

Zobacz profil autora http://ssanotheruniverse.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach