Surplice Widm Hadesa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Surplice Widm Hadesa

Pisanie by Admin on Sro Paź 11, 2017 11:18 pm

Surplice to zbroje noszone przez armię Hadesa. Istnieje 108 sztuk, jednakże Władca Podziemia, Hades, posiada umiejętność tworzenia replik innych zbroi, które znajdują się pod patronatem innych bogów (dla przykładu kilka z nich będzie ukazanych w tym temacie). Tworzone są z materiałów Podziemia i przedstawiają potwory z różnych mitologii i prac literackich.
Mocą dorównują Złotym Zbrojom Ateny i Zbrojom Generałów Posejdona.
Ci którzy noszą Surplice, mogą bez przeszkód podróżować pomiędzy światem żywych a światem umarłych, bez potrzeby rozpalania swojego Cosmo do poziomu Ósmego Zmysłu.

Surplice Widm Hadesa:
1. Zbroja Acherona:
Surplice nawiązująca do Acherona: w mitologii greckiej uosobienie rzeki w Hadesie. Jedna z pięciu rzek Hadesu. Zwana rzeką smutku, choć Acheron znaczy „Lament”.
Bonusy:
- wytrzymałość +50
- szybkość +50
- siła +50
- energia kosmiczna +50

2. Zbroja Alruany:
Surplice nawiązująca do Alruany, czyli korzenia mandragory. W średniowieczu i później silnie zgrubiały, rozgałęziony korzeń mandragory uważany był za środek magiczny. Magiczne właściwości miał jedynie korzeń o humanoidalnych kształtach. Najczęściej szukano go pod szubienicą, skąd odpadające części ciała wisielca miały zapewniać mandragorze doskonałą pożywkę.
Bonusy:
- wytrzymałość +60
- szybkość +40
- siła +40
- energia kosmiczna +60

3. Zbroja Wiwerna:
Surplice nawiązująca do Wiwerny, czyli mitycznego gada. Wiwern przestawiany jest zwykle jako kilkumetrowej długości gad, z jedną parą nóg uzbrojonych w szpony i parą błoniastych skrzydeł, z długą szyją i ogonem, często zakończonym harpunim, jadowitym grotem. Niekiedy z podobnym grotem na końcu przedstawiany jest język wiwerna.
Bonusy:
- wytrzymałość +40
- szybkość +60
- siła +60
- energia kosmiczna +40

4. Zbroja Garudy:
Surplice nawiązująca do Garudy. Garuda to jedno z bóstw w hinduizmie i buddyzmie tybetańskim. W hinduizmie jest wierzchowcem (wahana) boga Wisznu. Przedstawiany jest jako złoty lub czerwony orzeł o ciele człowieka.
Bonusy:
- wytrzymałość +40
- szybkość +60
- siła +40
- energia kosmiczna +60

5. Zbroja Gryfa:
Surplice nawiązująca do Gryfa. Było to mityczne zwierzę przedstawiane najczęściej z ciałem lwa oraz z głową i skrzydłami orła. Najstarsze przedstawienia pochodzą ze starożytnej Mezopotamii z ok. 3000 p.n.e.
Bonusy:
- wytrzymałość +40
- szybkość +60
- siła +70
- energia kosmiczna +40

6. Zbroja Bazyliszka:
Surplice wzorowana na Bazyliszku, mitycznym potworze. Bazyliszek, wykluwający się z jaj, które składają siedmioletnie koguty, a następnie wysiadywany 9 lat przez ropuchy lub węże, może żyć wiele wieków. Opisywano bazyliszka jako węża z jaśniejszą plamą na głowie w kształcie korony, później uważano również, że jest to czworonogi kogut, w koronie, o żółtym upierzeniu, ze skrzydłami, ogonem węża, zakończonym hakiem lub drugą kogucią głową.
Bonusy:
- wytrzymałość +40
- szybkość +60
- siła +70
- energia kosmiczna +40

Złote Zbroje Ateny:
1. Zbroja Strzelca:
Surplice Złote Zbroi pod patronatem konstelacji Sagittarius, strzelca. Wyobraża jednego z mitologicznych pół koni, pół ludzi, mądrego i przyjaznego ludziom centaura Krotosa, syna Pana i nimfy Eufemii, ulubieńca muz, umieszczonego na niebie przez bogów Olimpu m.in. za wynalezienie łuku. Przedstawiany z napiętym łukiem wycelowanym w serce sąsiedniego Skorpiona.
Bonusy:
- wytrzymałość +40
- szybkość +60
- siła +50
- energia kosmiczna +50
Dodatkowo:
- zbroja posiada na wyposażeniu Surplice Złotego Łuku i Surplice Złotej Strzały, które wykonane są z tego samego materiału co reszta zbroi.
avatar

Admin
Admin

Liczba postów : 43
Join date : 02/10/2017

Kosmos
Zbroja:

Zobacz profil autora http://ssanotheruniverse.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach