Go down
Hades
Hades
Admin
Liczba postów : 562

Kosmos
Frakcja:
Zbroja:

Coś nowego Empty Coś nowego

Nie Gru 06, 2020 7:51 pm
Nowe, urozmaicone zasady treningu i punktacja dla ambitniejszych graczy. Dajcie znać, co myślicie. Osobiście uważam, że to duży plus dla osób wkładających więcej serca w pisanie postów fabularnych.

~***~

W tym dziale należy zamieszczać treningi, jakie do tej pory odbyła wasza postać. Nazwa tematu powinna zawierać imię bohatera, a sam temat powinien być uzupełniany na bieżąco postami treningowymi.

Dla przypomnienia, zasady treningu:

  • W miesiącu można przeprowadzić maksymalnie dwa treningi, które nie mogą kolidować z misjami/przygodami/eventami*.
  • Trening można zacząć od 30% naszego HP.
  • Trening z graczem traktowany jest jak zwykły trening (tyle że opisowy).
  • W przypadku, gdy ktoś przeoczy jeden trening/oba treningi w miesiącu, istnieje możliwość przeniesienia ich na miesiąc następny. Niemniej jednak, jeśli przeniesione treningi nie zostaną wykorzystane - przepadają bezpowrotnie. Można odrobić treningi wyłącznie z poprzedniego miesiąca (np. kwiecień->maj), nie ma możliwości gromadzenia ich z wcześniejszych miesięcy. Oczywiście, o zamiarze przeniesienia takiego treningu należy poinformować Mistrza Gry i w OOC postu treningowego wspomnieć, że trening jest odrabiany i dopisać za czyim pozwoleniem.
  • W przypadku, gdy trening zostanie utracony ze względu na długi okres trwania przygody**, do nagrody za wykonaną misję, dolicza się równowartość punktów treningowych przypadających do danego PL.


Punktacja za ilość przetrenowanych godzin w przypadku treningu zwykłego:

  • 6h - 1pkt
  • 12h - 2pkt
  • 18h - 3pkt
  • 24h i więcej - 4pkt.

Punktacja w przypadku treningu opisowego:

  • 3pkt - 6pkt, w zależności od użytego słownictwa, opisów i ciekawych rozwiązań treningowych (czy to wysiłek fizyczny, psychiczny, czy inny)

Zakres PL treningu zwykłego:

  • 400-3000 PL - max 4pkt za trening
  • 3001-4000 PL - max 3pkt za trening
  • 4001+ PL - max 2pkt za trening

Zakres PL treningu opisowego:

  • 400-3000 PL - max 6pkt za trening
  • 3001-4000 PL - max 5pkt za trening
  • 4001-5000 PL - max 4pkt za trening
  • 5001-6000+ PL - max 3pkt za trening
  • + ew. dodatkowe punkty za jakość opisu


Liczy się napisanie startu treningu, a to znaczy, że jeśli rozpoczynający post zostanie wrzucony ostatniego dnia miesiąca, dalsze godziny jego trwania liczone są jak podczas dni normalnych.

Trening z NPC:

  • Trening pod okiem NPC jest pozasystemowy, czyli może służyć jako trzeci trening w miesiącu. By mieć możliwość skorzystania z niego, należy fabularnie znać NPC, który potrafi walczyć i zapytać o zgodę MG na wzięcie udziału w takim szkoleniu. Następuje on najczęściej po przygodzie.
  • Nauka techniki pod okiem NPC działa na tej samej zasadzie - jest pozasystemowa i w przypadku nauki u NPC również nie otrzymujemy punktów. Trening z NPC wymaga udziału MG. Trening z NPC jest opisowy.


Gracze mogą trenować tylko z NPCetami, którzy znajdują się na oficjalnej liście NPC w dziale Mechaniki. By trening był możliwy, należy najpierw odbyć wcześniej dwa zwykłe treningi i przygodę. W ramach nagrody za dobre pisanie i pomysłowość, gracz zyska możliwość treningu z jednym z NPC. Zależy to także od charakteru przygody/misji.
Mistrz Gry będzie naprowadzać gracza i nadzorować jego poczynania.

DODATKOWE WSKAZÓWKI:
Poradnik:

TABELKA DO POSTÓW TRENINGOWYCH
Tabelkę należy zamieszczać przy każdym wpisanym treningu. Opisywanie i numerowanie w ten sposób treningów ułatwia wszystkim pracę.

  • Miesiąc: np. maj
  • Wersja: normalna/opisowa/technika/umiejętność (jeśli technika lub umiejętność, podajemy nazwę)
  • Numer: trening pierwszy/drugi/dodatkowy (jeśli otrzymało się zgodę na bonusowy trening z NPC lub jest to nagroda za konkurs/inne)
  • Przeniesione: tak lub nie (jeśli "tak" - podajemy nick MG, który udzielił zgody, jeśli "nie" - pomijamy rubrykę)
  • Link początkowy: link do startu
  • Link końcowy: link do końca (jeśli to trening opisowy lub na technikę - pomijamy rubrykę)


Kod:

[list]
[*][u]Miesiąc:[/u]
[*][u]Wersja:[/u]
[*][u]Numer:[/u]
[*][u]Przeniesione:[/u]
[*][u]Link początkowy:[/u]
[*][u]Link końcowy:[/u]
[/list]
__________
*Dopuszczane jest także w trakcie misji, w tzw. "wolnej chwili", jeśli MG wyrazi na to zgodę.
**Jeśli MG nie odpisze w odpowiednim czasie (chwilowy brak kontaktu lub brak pozwolenia na trening w czasie przygody). Pilnowanie rekompensaty leży w interesie gracza, biorąc pod uwagę, że na jednego MG przypada często więcej niż jedna osoba i pewne szczegóły mogą zostać przeoczone. Mówiąc krótko - należy upomnieć się o swoje.
***patrz: punktacja za ilość przetrenowanych godzin
_____
Wartości mogą zostać zmienione celem lepszego balansu.
Aiónios
Aiónios
Liczba postów : 75

Kosmos
Frakcja: Rycerze Ateny
Zbroja:

Coś nowego Empty Re: Coś nowego

Nie Gru 06, 2020 11:10 pm
Znaczy ja większość informacji podanych wyżej zawieram w swoich treningach. Uważam, że pisanie o miesiącu nie jest konieczne, w końcu widać datę posta ~
W kwestii wersji, ja nawet nie trenowałem inaczej niż opisowo XD

Na moje można wprowadzić takie standardy, ja i tak większość rzeczy umieszczam w swoich treningach. Natomiast nie byłbym za sztywnym trzymaniem się formatu, a samym zawarciu najważniejszych informacji ww. w dowolnej postaci. Dla mnie np. taka lista jest ble, wolę swój schemat, który jest równie w porządku. Natomiast rozumiem intencje do wprowadzenia pewnego standardu opisu treningów w swoim temacie, ponieważ rozumiem, że niektóre osoby mogą wręcz utrudniać pracę MG dając wstawki do treningu "na odwal się".

Przy okazji chciałym zaproponować wprowadzenie odnośników do tematu Treningów, tak jak jest do Rozwoju czy KP. Ułatwiłoby to robotę zarówno MG jak i graczom.

Także w temacie samego problemu jestem na TAK, ale z możliwością dobrania formy przedstawienia tych informacji.
Crimson
Crimson
Liczba postów : 95

Kosmos
Frakcja: Żadna [Niby sojusz z czarnymi rycerzami]
Zbroja: Czarna zbroja wilka

Coś nowego Empty Re: Coś nowego

Pon Gru 07, 2020 9:28 am
No dla mnie supcio.


Chociaż ja bym dodał jeszcze oddzielny dział do treningów, tam gdzie można pisać trening jakby ktoś nie chciał podczas pobytu w fabule i zrobił to na takiej zasadzie.
Temat do treningów
- Można pisać w każdej chwili, bo można to zrobić jako nie wiem wspomnienie ze wczoraj [Coś ala flashbacki z treningów Very Happy] i tym samym człek nie będzie musiał podczas przygody czy też w randomowym temacie pisać i wszystko będzie pod ręką dla mg i graczy.
Orestes
Orestes
Liczba postów : 36

Kosmos
Frakcja: Atena
Zbroja:

Coś nowego Empty Re: Coś nowego

Pon Gru 07, 2020 9:30 pm
Hades napisał:
2. W przypadku treningu statystyk (post opisowy):

  • gracz pisze post treningowy (post opisowy, długi - tak jak w przypadku nauki technik), czyli jeden post zawierający rozpoczęcie i zakończenie 
  • każdy z postów musi zawierać informację, iż takowy trening jest rozpoczynany/kończony (adnotacja w stylu: [start/koniec treningu: data; godzina])
  • trening statystyk to jedyny trening wymagający dwóch postów fabularnych!


Ja tylko tu pozwolę sobie nie rozumieć - to w wyżej cytowanym przypadku potrzebne są dwa posty czy jeden?
Hades
Hades
Admin
Liczba postów : 562

Kosmos
Frakcja:
Zbroja:

Coś nowego Empty Re: Coś nowego

Pią Gru 18, 2020 11:17 am
Orestes napisał:
Hades napisał:
2. W przypadku treningu statystyk (post opisowy):

  • gracz pisze post treningowy (post opisowy, długi - tak jak w przypadku nauki technik), czyli jeden post zawierający rozpoczęcie i zakończenie 
  • każdy z postów musi zawierać informację, iż takowy trening jest rozpoczynany/kończony (adnotacja w stylu: [start/koniec treningu: data; godzina])
  • trening statystyk to jedyny trening wymagający dwóch postów fabularnych!


Ja tylko tu pozwolę sobie nie rozumieć - to w wyżej cytowanym przypadku potrzebne są dwa posty czy jeden?

Jeden. Przeoczyłem to zdanie, gdy wrzucałem całość tutaj.
Yinyue
Yinyue
Liczba postów : 44

Kosmos
Frakcja:
Zbroja:

Coś nowego Empty Re: Coś nowego

Pią Gru 18, 2020 2:03 pm
Jak dla mnie jest to spoko pomysł.
Arthur Westerling
Arthur Westerling
Liczba postów : 119

Kosmos
Frakcja:
Zbroja:

Coś nowego Empty Re: Coś nowego

Sob Gru 19, 2020 12:26 pm
Czyli jeden trening opisowy? Mnie pasuje.
Sponsored content

Coś nowego Empty Re: Coś nowego

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach