Czarne Zbroje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Czarne Zbroje

Pisanie by Admin on Pon Paź 02, 2017 11:16 pm

Czarne Zbroje są kopiami zbroi każdej frakcji. Czarni Rycerze nie walczą dla nikogo, a jeśli już biorą czyjąś stronę, to tylko dlatego, że mają z tego ogromne korzyści materialne. Tworzone są na Wyspie Królowej Śmierci.
W gruncie rzeczy są dobrymi i wiernymi kopiami, jednakże ich wytrzymałość jest mniejsza* niż wytrzymałość oryginałów. Nie posiadają dodatkowych właściwości.
Poniżej przykłady z obniżoną wytrzymałością.
*Wytrzymałość Czarnych Zbroi jest mniejsza o 10 punktów od oryginalnej zbroi. Niemniej jednak, jeśli po odjęciu 10 punktów wytrzymałość będzie wynosić 0, wtedy wytrzymałość jest taka sama jak w przypadku oryginału.

Brązowe Zbroje:

1. Zbroja Pegaza:
Brązowa Zbroja wzorowana na skrzydlatym koniu, Pegazie, który narodził się z krwi Meduzy uśmierconej przez Perseusza. Na jego grzbiecie Perseusz przybył na ratunek uwięzionej Andromedzie.
Bonusy:
- wytrzymałość +10
- szybkość +30
- siła +10
- energia kosmiczna +20

2. Zbroja Smoka:
Brązowa Zbroja wzorowana na konstelacji Draco, greckiego Smoka. Jest niezwykle wytrzymała, głównie dzięki temu, że spędziła 200 lat będąc obmywaną przez bogatą w minerały wodę z gór Rozan. To sprawiło, że jest twardsza niż diament... poniekąd. "Najsilniejsza pięść i tarcza", tak właśnie nazywana jest ta zbroja.
Bonusy:
- wytrzymałość +20
- szybkość +10
- siła +20
- energia kosmiczna +20

Srebrne Zbroje:

1. Zbroja Kasjopei:
Srebrna Zbroja pod patronatem konstelacji Kasjopei. Kasjopeja twierdziła, że jest piękniejsza niż nimfy, które były córkami Nereusa, morskiego boga. Nimfy poskarżyły się Posejdonowi, który wysłał potwora morskiego, by ten zniszczył królestwo Kasjopei. Mit powiązania ma z Andromedą, która została złożona w ofierze dla morskiej bestii.
Bonusy:
- wytrzymałość +20
- szybkość +30
- siła +20
- energia kosmiczna +40

2. Zbroja Perseusza:
Srebrna Zbroja pod patronatem konstelacji Perseusza. Król Acrisius miał córkę, Danae. Był rozczarowany, że nie była ona chłopcem. Zapytawszy wyrocznię, czy doczeka się on lub jego córka syna, który mógłby zostać jego spadkobiercą, ta odpowiada, że Danae urodzi syna, ale syn ten zabije Acrisiusa. Postanowił zamknąć więc córkę w wieży, by nie spotkała żadnego mężczyzny. Odwiedził ją jednak Zeus, który pod postacią złotego deszczu uwiódł ją, co poskutkowało urodzinami Perseusza. W późniejszych latach pokonał Meduzę, której odciął głowę i wykorzystał ją później by zamienić w kamień Cetusa.
Bonusy:
- wytrzymałość +20
- szybkość +30
- siła +40
- energia kosmiczna +20

Złote Zbroje:

1. Zbroja Strzelca:
Złota Zbroja pod patronatem konstelacji Sagittarius, strzelca. Wyobraża jednego z mitologicznych pół koni, pół ludzi, mądrego i przyjaznego ludziom centaura Krotosa, syna Pana i nimfy Eufemii, ulubieńca muz, umieszczonego na niebie przez bogów Olimpu m.in. za wynalezienie łuku. Przedstawiany z napiętym łukiem wycelowanym w serce sąsiedniego Skorpiona.
Bonusy:
- wytrzymałość +30
- szybkość +60
- siła +50
- energia kosmiczna +50

2. Zbroja Bliźniąt:
Złota Zbroja pod patronatem konstelacji Gemini, bliźniąt. Powszechną interpretacją jest opis oparty na mitach greckich, w których przedstawia bliźnięta trzymające się za ręce, Kastora i Polluksa. Należeli oni do załogi statku Argonautów. Kastor i Polluks zostali wplątani w walkę z inną parą bliźniąt, Midasem i Lynceusem. Lynceus zabił Kastora, ale Zeus w rewanżu zabił piorunem Lynceusa. Nieśmiertelny Polluks nieustannie rozpaczał z powodu śmierci brata i marzył o tym, by podążyć za nim do Hadesu. Zeus z litości pozwolił im mieszkać na przemian w Hadesie i na Olimpie. Po śmierci Kastora jego brat Polluks poprosił Zeusa o obdarzenie brata nieśmiertelnością. Najważniejszy z greckich bogów postanowił wtedy umieścić obu braci na niebie.
Bonusy:
- wytrzymałość +40
- szybkość +50
- siła +40
- energia kosmiczna +60

Łuski Generałów:

1. Zbroja Konia Morskiego:
Łuska Marynarza wzorowana na Hippocampi, koniach morskich. Według wierzeń starożytnych Greków i Rzymian te mityczne stworzenia żyły w morzu. Wraz z ichtiocentaurami, Trytonem, trytonami, Nereidami tworzyły orszak Posejdona i Amfitryty. Górna część ich ciała jest podobna do ciała konia, natomiast dolna ma kształt ryby.
Bonusy:
- wytrzymałość +40
- szybkość +50
- siła +50
- energia kosmiczna +50

2. Zbroja Smoka Morskiego:
Smoka Morskiego jako takiego nie ma, jednakże wierzono, że w morzach i oceanach żyje mnóstwo potworów. Jednym z nich był Ladon, smok o stu głowach. Był synem morskiego boga Forkosa i jego żony, bogini morskiej, Keto.
Bonusy:
- wytrzymałość +40
- szybkość +50
- siła +70
- energia kosmiczna +30
avatar

Admin
Admin

Liczba postów : 43
Join date : 02/10/2017

Kosmos
Zbroja:

Zobacz profil autora http://ssanotheruniverse.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach